אודות

 

המנהיגות הטורית

מנהיגות היא אמנות. היא הכלי ליצירת שינוי, ניהולו והתמרתו לצמיחה. הנעת האנשים לשינוי היא רק תוצאה של תהליך מנהיגות עמוק ואיננה המטרה. המטרה האמיתית היא היכולת להנעה פנימית מתוך ההבנה כי חיינו הם אך ורק באחריותנו.

 

אנרגיית טורוס הינה אנרגיה אינסופית אשר נובעת מהמרכז, נובעת החוצה וחוזרת פנימה בעוצמה גבוהה יותר.

בהשראתה, המנהיגות הטוֹרית (Torus leadership) מתחילה מהנעה פנימית ונובעת החוצה לסביבה. היא יוצרת שינוי אישי בחייו של המנהיג המשפיע על סביבתו שמשתנה אף היא.

מנהיגות זו איננה רק מניעה אנשים למטרה משותפת, היא משנה חיים וכך יוצרת לכידות ואפקטיביות ברמות גבוהות יותר מכל צורת מנהיגות אחרת.

ניתן לדמות את המנהיג לקטר, אשר מאופיין בארבעה יסודות : הכוח להניע, היכולת להגדיר כיוון, היכולת להתחבר לקרונות והתנועה על המסילה שמשולה לתנועה עקבית ושיטתית.

המנהיג הטוֹרי, משול לקטר המוביל קרונות ממונעים שדוחפים אף הם את הרכבת. הוא הופך חלק מהצוות. הוא מנהיג של מנהיגים. מטרתו היא להראות כיוון אך גם לפתח את המנועים של הקרונות כולם ואת החיבור בינהם. הוא פועל כדי להעצים את סביבתו ולאפשר לאנשים לפתח את יכולות המנהיגות שלהם. פעולתו יוצרת אפקטיביות מתגברת של הקבוצה כולה, ואין זה משנה אם מדובר בארגון עסקי, במוסד חינוכי, או אפילו במשפחה וזוגיות. עוצמת ה"ביחד", הסינרגיה שנוצרת מחיבור אמיתי בין אנשים היא זו שיוצרת את האנרגיה הטוֹרית, ההולכת ומתגברת בתוך אותה קבוצה.

המנהיגות הטוֹרית מתבססת על ארבעה יסודות: אמת, אהבה, חופש בחירה, והאומץ לשנות ולהשתנות.

יסודות אלו פועלים בסינרגיה בינהם ומעצימים זה את זה, רק כאשר כולם נוכחים ומורגשים במידה מספקת. מנהיגות טוֹרית המבוססת על יסודות אלו, מתחילה מתהליך פנימי עמוק ולאחר מכן מקרינה החוצה – בזוגיות, במשפחה או בעבודה. אם אין הסכמה ורצון אמיתי של המנהיג להתחיל מבפנים, המנהיגות הזו תהיה מהפה אל החוץ ותסתכם ברמת סיסמאות חסרות תוכן וערך. תהליך לימוד המנהיגות הטוֹרית הוא תהליך עמוק ומתמשך במספר שלבים, ובהתאמה למרחב הרלוונטי (אישי, זוגי, ארגוני וחינוכי). בכל אחד מהמרחבים צורת הלמידה מבוססת על למידה עיונית להבנה בסיסית ותיאורטית, למידה חווייתית אשר עובדת על רבדים עמוקים יותר בתוכנו, תרגול ולבסוף קורס מדריכים שמטרתו להכשיר את המנהיג להדריך ולהעביר את התפיסה לאחרים (זוהי מדרגת הלמידה הגבוהה ביותר).

קבוצת ״טורוס״

קבוצת Torus נוסדה ע"י לימור גרינברג וליאור גרוס, במטרה ללמד ולהטמיע את אומנות המנהיגות הטוֹרית וכך לסייע לאנשים רבים בארץ ובעולם, לחיות חיים מלאים יותר המבוססים על שלשה ערכי ליבה- אמת, אהבה וחופש. 

החברה פועלת בארבעה מישורים: 

המישור האישי, המישור הזוגי, המישור הארגוני, והמישור החינוכי. השילוב ביניהם יוצר השפעה מירבית.

חזון הקבוצה

לאפשר לכמה שיותר אנשים בארץ ובעולם לפתח יכולות מנהיגות אשר יובילו את עצמם ואת סביבתם לאורח חיים המבוסס על אהבה אמת וחופש ונתמך באומץ לשנות ולהשתנות.

ערכי הקבוצה

לחיות את מה שאנחנו מלמדים - התנהלות הקבוצה, כמו התנהלותנו האישית והזוגית מבוססת על אהבה אמת וחופש, ונתמכת באומץ לשנות ולהשתנות באופן מתמיד. אנו מלמדים רק את מה שלמדנו וגיבשנו מתוך חוויות ושיעורי חיינו ומתוך נסיון של שנים רבות כמנהיגים בעולמות שונים.

כל אחד יכול- אנו מאמינים שמנהיגות טוֹרית אינה תכונה מולדת. היא אומנות שניתן ללמוד וללמד. התנאי היחידי שנדרש כדי ללמוד את אומנות המנהיגות הטוֹרית, הינו רצון ואחר כך אומץ לשנות ולהשתנות.

שוויון הזדמנויות - לכל אחד מגיעה הזכות ללמוד ולהטמיע בתוכו ובסביבתו את עקרונות המנהיגות הטוֹרית. לכן, קבוצת טורוס משקיעה 30% מרווחיה במלגות לאנשים אשר מעוניינים לעבור תהליכי עומק אישיים או זוגיים ומצבם הכלכלי לא מאפשר זאת.

שותפויות ושיתופי פעולה - אנו מאמינים בשותפויות ושיתופי פעולה. על כן, המנחים שלנו במישורים השונים עובדים איתנו כשותפים. כולם עוברים הסמכת מנחי טורוס, ולכולם נסיון במישור בו הם עובדים. למשל, בעולם הארגוני לכל המנחים חייב להיות נסיון מוכח כמנהלים אשר חוו את האתגרים השונים כמנהל ומנהיג ועברו את קורס המדריך הטוֹרי בסביבה הארגונית. בעולם הזוגי, המנחים הינם הורים אשר עברו אתגרים משפחתיים שונים, בחרו בזוגיות הטוֹרית כמודל חיים והוסמכו בקורס מנחי זוגיות טוֹרית. בעולם האישי- המנחים הינם אנשים בעלי רקע טיפולי/אימוני מובהק אשר עברו את ההסמכה כמדריכים טוֹרים במישור האישי. בעולם החינוכי כלל המנחים הינם מנהלים או מורים מנוסים אשר עברו את ההסמכה למישור זה.
המנחים בעולמות השונים יוכלו לפעול עצמאית על פי התפיסה שלמדו, ויוכלו לעבוד מטעם חברת טורוס. הנחייה מטעם החברה תהיה על פי סטנדרטים מחייבים ובחניכה מתמדת שלנו.

כל הזכויות אינן שמורות - אנחנו לא ממציאים ידע חדש. זהו ידע ששייך לאנושות כולה, ואנחנו רק מגבשים אותו, מפתחים את המתודולוגיה להטמעתו ורואים עצמנו כשליחים המחויבים להפצתו. לכן כל אחד, כל ארגון וכל קהילה יכולים לאמץ את כולו או חלקים ממנו, לעשות בו שימוש, ללמוד וללמד אותו, לפתח אותו ולהנות מפירותיו. תהיה זו זכות עבורנו לראות אנשים, ארגונים ומשפחות עושים שימוש נרחב בידע זה.

 
 

מי אנחנו?

 

ליאור (סא"ל במיל'), בעל תואר ראשון במנהל עסקים ומערכות מידע במרכז הבין תחומי, תואר שני במנהל עסקים באונ' חיפה ותואר שני נוסף במדעי הרוח באונ' העברית בירושלים.

את ההתמחות בתחום המנהיגות רכש ליאור בצה"ל במשך 25 שנה כאשר זכה להתנסות בארבעה מישורים שונים ומגוונים: המישור הקרבי, כמפקד ביחידות צנחנים (סיירת הצנחנים, מגלן, בסיס ההדרכה וגדוד 101) כמנהל של מגה- פרויקטים טכנולוגיים (הקים את פרויקט ניהול הידע הצה"לי, ניהל את פרויקט הפיתוח של מערכות השליטה והבקרה המבצעיות, תשתיות המחשוב, הסימולטורים לדרג המטכ"ל ועוד), כמפקד גדוד מילואים של הצנחנים, וכמנהל של אחד מהמוסדות המובילים לפיתוח מנהיגות בארץ – הפנימייה הצבאית לפיקוד שליד בית הספר הריאלי בחיפה.

בשנים האחרונות למד ליאור שיטות טיפול ואימון שונות ויצר מהם תפיסה תהליכית המתבססת על הגוף הפיסי, המנטאלי, הרגשי והרוחני- אנרגטי. ליאור מתבסס על שיטה ייחודית זו כדי להטמיע את יסודות המנהיגות הטוֹרית באופן הנדרש כדי לשנות דפוסי התנהגות ברמה העמוקה ביותר.

תפיסת המנהיגות הטוֹרית שפיתח יחד עם לימור גרינברג אינה מבוססת רק על הידע התיאורטי הרב שרכש במישורים השונים, אלא בעיקר על חוויות חיים אשר העבירו את הידע מהלכה למעשה. ליאור מקפיד ללמד את הדברים רק לאחר שחווה אותם באופן אישי, בנוסף ללימוד התיאורטי.

ליאור גרוס

לימור התחילה את דרכה בתחום העיצוב והאדריכלות. 

בהמשך ניהלה חברה בתחום התעשייה. בשנותיה כמנהלת התפתחה תפיסת המנהיגות של לימור, המבוססת על אמת, אהבה, חופש ואומץ לשנות ולהשתנות. אלו הפכו ברבות השנים לאבני יסוד של תפיסת המנהיגות הטוֹרית שעיצבה יחד עם ליאור גרוס, שותפה.

במהלך השנים למדה לימור שיטות טיפול ואבחון מעולמות שונים: אסטרולוגיה סינית, פנג שווי, קריאה בקלפי טארוט, ריפוי בתקשור ושחזור גלגולים. מאוחר יותר נחשפה לימור ליכולות אנרגטיות שהלכו והתגברו בשיטת טיפול המבוססת על נגיעה 

ב- 32 נקודות בראש ונקראת "אקסס-בארס". הטיפול משחרר חסמים ופחדים ומניע אותנו לשינויי חשיבה ואמונות מגבילות במודע ושלא במודע. שיטת הטיפול מביאה הרמוניה ושקט פנימי. לימור משלבת את הידע הרחב שרכשה לטיפול וליווי אנשים בתהליכי צמיחה ושינוי, ובריפוי דרך אנרגיה ועבודת גוף נפש. 

לימור גרינברג

שותפים

סדנת טורוס היא מתנה ענקית שנתתי לעצמי באמצע החיים. למדתי מנהיגות שיוצאת מבפנים אל ההחוץ ונשענת על אמת, אהבה וחופש בחירה. דרך התנסות חווייתית ואהבה ללא תנאי חזרתי אל המהות שלי. על הדרך, קיבלתי משפחה חדשה.

דפנה גפן, יועצת חינוכית ומורה לחינוך מיוחד.

דפנה גפן

טורוס היא אחת המתנות היפות ביותר שיכולתי להעניק לעצמי. חווייה עוצמתית שהפגישה אותי עם אזורים לא מוכרים ושפת מנהיגות חדשה, שיצרה אצלי ערנות וחיות לעצמי ולסביבה. כאילו שמישהו הרים לי מסך לחיים. מבחינתי זה משול לחוויה של לידה מחדש בדרך שבה אני מנהיג את חיי מכאן והלאה. 

נדה המאירי, מטפל באמצעות שטח בנוער בסיכון.

נדב המאירי

טורוס היא סדנה שלא נגמרת. היא טעימה לדרך חיים ותפיסת עולם. מה שמשך אותי מעבר לעיניים הטובות של ליאור גרוס שאומרות הכל, זה הפרקטיות, החזון והרצון להפיץ את הדרך. 

הדס זלצמן, מעצבת טכסטיל ואנשים

הדס זלצמן

בעולם של חוסר ודאות ואובדן ערכי יסוד, טורוס היא בשורה למנהיגות חדשה, אותנטית ומרעננת שאנחנו זקוקים לה היום, יותר מתמיד. הכלים שלמדתי בהירים ופשוטים ליישום והם מזמנים לי תהליך של התפתחות אישית בריאה, נקיה ומרחיבת לב.

גלית דיאמנט, יוצרת תוכן, מומחית לכתיבה ולהסברה.

גלית דיאמנט

למדתי להכיר, לאהוב ולקבל את עצמי. להשתחרר ממגבלות וסיפורים שסיפרתי לעצמי ולהציב גבולות למה שמנע ממני לחיות בצורה מלאה. 
היום נקודת המוצא שלי היא מנהיגות עצמית שמשלבת שפע שאני לומדת לתת ולקבל. 

הילה כהן, אשת תמחור ובקרה תקציבית.

הילה כהן

בשבילי ליאור הוא one of a kind.
הוא מביא איתו את ניסיונו העשיר כמפקד וכמחנך בצה"ל יחד עם השכלה רחבה ומתמשכת בעולמות הרוח והנפש. תפיסת המנהיגות שלו ייחודית ואפקטיבית. יש בה מכלול של חיבור לקרקע, לתודעה ולרגש, בתהליך מהיר יותר מכל שיטת טיפול שהכרתי. העבודה איתו עוררה אצלי טרנפורמציה עמוקה בה למדתי אמת פנימית ואהבה ללא תנאי. ממליצה לכל אדם הזדמנות לעבור תהליך עם ליאור.

 

מרינה גורביץ-קרייצר, מעצבת אופנה, יזמת טכנולוגית, מאמנת לדימוי גוף חיובי ומטפלת בשיטת nlp/

מרינה גורוביץ-קרייצר

מעוניינים במידע נוסף? מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם האפשרי

Thanks! Message sent.